Może interesuje Cię również?
Celem studiów jest profesjonalne przygotowanie pracowników do pracy w obszarach szeroko rozumianego bezpieczeństwa państwa (zewnętrznego i wewnętrznego, militarnego i cywilnego), którzy potrafią podejmować działania w sytuacjach kryzysowych i kierować akcjami antykryzysowymi.
Absolwent wyposażony zostanie w szeroką wiedzę politologiczną i pedagogiczną konieczną do przewidywania i analizowania współczesnych zagrożeń dla ludzi i mienia. Będzie specjalistą w dziedzinie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, obrony ludności i reagowania na wszelkiego rodzaju zagrożenia występujące w codziennym życiu. Potrafi prowadzić powszechną edukację dla bezpieczeństwa, znając m. in.: procedury bezpieczeństwa, metody zarządzania i kierowania zespołami ludzkimi w sytuacji kryzysu, organizowania programów przeciwdziałania i zapobiegania kryzysom, zapewnienia bezpieczeństwa ludziom, zabezpieczenia mienia i zagrożonego środowiska.
Tak prowadzone studia przygotowują do podjęcia pracy w rządowych i samorządowych ogniwach zarządzania kryzysowego i ochrony ludności, w gminnych, powiatowych i wojewódzkich zespołach reagowania kryzysowego, a także w strukturach wojskowych, w policji, agencji bezpieczeństwa wewnętrznego, straży miejskiej, straży granicznej, straży pożarnej czy w instytucjach bezpieczeństwa publicznego o zasięgu międzynarodowym. Ponadto w ramach studiów prowadzony jest kurs z zakresu ratownictwa medycznego, zakończony uzyskaniem specjalistycznego certyfikatu, uprawniającego do prowadzenia szkoleń z pierwszej pomocy przedmedycznej w instytucjach, których pracownicy musza być przeszkoleni w tym zakresie.
Oprócz tego dla osób zainteresowanych, na podstawie zezwolenia Urzędu Lotnictwa Cywilnego Nr 258RPS-04/2018, prowadzony będzie kurs UAVO (Unmanned Aerial Vehicle Operator) tj. na operatora bezzałogowego statku powietrznego czyli drona, zakończony egzaminem państwowym. W ten sposób nasi absolwenci uzyskają świadectwa kwalifikacji operatorów bezzałogowych statków powietrznych, uprawniające do wykorzystywania dronów w celach innych niż loty sportowe i rekreacyjne. Posiadanie takich uprawnień jest konieczne przy wykorzystywaniu dronów do nagrań wideo z powietrza, monitorowania obiektów czy mapowania terenu oraz świadczenia wszelkich usług zarobkowych z wykorzystaniem dronów.
Więcej informacji na: www.wssmia.edu.pl
Masz pytania? Skontaktuj się z nami
Nie zwlekaj, o zapisach decyduje kolejność zgłoszeń