Może interesuje Cię również?
Zmieniająca się w szybkim tempie rzeczywistość społeczno-ekonomiczna oraz realia kulturowo-cywilizacyjne naszego kraju, powodują pogłębiające się procesy dezintegracji społecznej, co w powiązaniu z istotnymi rozbieżnościami aksjologicznymi, prowadzi do stale postępującego poczucia izolacji i odrzucenia coraz liczniejszych grup społecznych. Z badań wynika, że ciągle wzrasta liczba osób zepchniętych na margines życia społecznego i charakteryzujących się głębokimi zaburzeniami w zachowaniu, w tym liczba osób bardzo młodych popełniających różne przestępstwa.
Pogarsza się przy tym kondycja rodziny, stale wzrasta liczba rozwodów i separacji oraz rodzin niepełnych, z czego wiele żyje poniżej minimum socjalnego. Do tego dochodzi problem ludzi w podeszłym wieku, często samotnych i wymagających publicznego wsparcia. Aktualnie ok. 30% mieszkańców Gdyni to ludzie powyżej 65 roku życia i liczba ta stale będzie wzrastać. Problematyka ta wymaga podejmowania lokalnych polityk społecznych i racjonalnych sposobów pomocy socjalnej, w sytuacji pogłębiającego się kryzysu demograficznego naszego kraju.
Potrzebom tym sprostają nasi absolwenci, profesjonalnie przygotowani do analiz społecznych i syntez procesów dezintegracyjnych i reintegracyjnych, zachodzących w życiu zbiorowym. Będą bowiem fachowcami w zakresie rozwiązywania różnorodnych problemów wychowawczych, opiekuńczych i socjalnych na poziomie poszczególnych szczebli samorządów i w skali krajowej. Zostaną przygotowani do kreowania polityki społecznej, zorientowanej na potrzeby drugiego człowieka i gotowi będą nieść mu wszechstronną pomoc oraz umożliwiać wielowymiarowy rozwój, konieczny w życiu indywidualnym, jak i społecznym.
Nasi absolwenci potrafią dokonywać analizy i oceny zjawisk powodujących zapotrzebowanie na świadczenia społeczne i będą profesjonalnie przygotowani do prowadzenia działań w zakresie rozwiązywania różnorodnych problemów społecznych, dotykających jednostki, rodziny, grupy i społeczności lokalne. Mogą pracować w gminnych i powiatowych ośrodkach pomocy społecznej, w instytucjach i organizacjach wsparcia społecznego lub w jednostkach administracji państwowej i samorządowej, zajmującej się szeroko rozumianą polityką społeczną i pracą socjalną. Ponadto w ramach studiów prowadzony będzie kurs z zakresu ratownictwa medycznego, zakończony uzyskaniem specjalistycznego certyfikatu, uprawniającego do prowadzenia szkoleń z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej np. w zamkniętych placówkach opiekuńczych czy w ośrodkach wsparcia dziennego.
Więcej informacji na: www.wssmia.edu.pl
Masz pytania? Skontaktuj się z nami
Nie zwlekaj, o zapisach decyduje kolejność zgłoszeń