
Na podstawie zezwolenia DPS.VI.51211.2.12.2019.MJ z dn. 20 września 2019 r Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Wyższa Szkoła Komunikacji Społecznej w Gdyni ogłasza zapisy na szkolenie specjalizacyjne z zakresu organizacji pomocy społecznej.
Szkolenie ma formię półtorasemestralnych studiów podyplomowych, obejmujących 265 godz. zajęć tj. zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dn. 26 września 2012 r w sprawie specjalizacji z zakresu organizacji pomocy społecznej (Dz.U z 2012 r. poz. 1081)
Celem szkolenia jest podniesienie kwalifikacji zawodowych w zakresie szeroko rozumianej problematyki pomocy społecznej i pracy socjalnej oraz nabycie umiejętności kierowania i zarządzania publicznymi i niepublicznymi placówkami pomocy społecznej.
Program szkolenia obejmuje takie zagadnienia jak m.in.: współczesne kierunki rozwoju polityki społecznej, elementy organizacji i zarządzania w pomocy społecznej, w tym: kadra menedżerska w pomocy społecznej, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie międzyorganizacyjne na poziomie lokalnym, kierowanie i zarządzanie superwizyjne, zarządzanie finansami jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, systemy zarządzania jakością w instytucjach pomocy społecznej, elementy etyki, ewaluacja działań, metody i techniki badań wykorzystywanych w pomocy społecznej, zagadnienia prawne dotyczące pomocy społecznej i zabezpieczenia społecznego, promocja działań czy mediacje i negocjacje w pomocy społecznej.
Szkolenie skierowane jest do osób, które chcą pogłębić swoją wiedzę w zakresie organizacji pomocy społecznej oraz osób pragnących pracować na stanowiskach kierowniczych w różnych instytucjach pomocy społecznej, prowadzonych przez samorządy lokalne, instytucje państwowe i podmioty prywatne.
Absolwent szkolenia otrzymuje dyplom ukończenia szkolenia, wydany wg wzoru określonego w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dn. 26.09.2012 r.
Szkolenie jest odpłatne i aktualnie opłaty obejmują: wpisowe 200 zł i kurs szkoleniowy 1500 zł, z możliwością wpłat ratalnych zadeklarowanych przez Słuchacza.
Warunkiem przyjęcia jest: złożenie przez Słuchacza podania wg uczelnianego wzoru, podpisanej umowy, przedłożenie do wglądu dowodu osobistego, wpłaty wpisowego.
Zajęcia szkoleniowe odbywają się zwykle od listopada do czerwca danego roku akademickiego, na zjazdach co dwa/trzy tygodnie, w soboty i niedziele.
POBIERZ:
-> Podanie
-> Umowa
-> Umowa dla podejmujących jednocześnie studia podyplomowe