Może interesuje Cię również?
- Specjalności
- Psychoterapia – nowość!
- Master of Business Administration (MBA)
- Studia dwusemestralne
- Studia Trzysemestralne
- Doradztwo zawodowe i coaching kariery
- Edukacja i terapia osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu
- Etyka w szkole
- Logopedia (trzysemstralne)
- Logopedia kliniczna (czterosemestralne)
- Neurologopedia
- Oligofrenopedagogika
- Pedagogika korekcyjna (terapia pedagogiczna)
- Pedagogika korekcyjna z integracją sensoryczną
- Przygotowanie pedagogiczne
- Przygotowanie pedagogiczne do wykonywania zawodu psychologa
- Socjoterapia
- Surdopedagogika
- Tyflopedagogika
- Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka z integracją sensoryczną
- Wiedza o społeczeństwie
- Rekrutacja
- Opłaty
Studia z zakresu pedagogiki specjalnej o specjalności „Pedagogika resocjalizacyjna” przygotowują słuchaczy do pracy z dziećmi i młodzieżą niedostosowaną społecznie lub zagrożoną społecznie.
Zgodnie z nowymi wymogami studia kierowane są do osób posiadających kwalifikacje do nauczania przedmiotu lub prowadzenia zajęć, a nie posiadają przygotowania w zakresie pedagogiki specjalnej lub posiadają przygotowanie w zakresie pedagogiki specjalnej i chcą uzyskać przygotowanie w dodatkowym zakresie pedagogiki specjalnej. Celem studiów podyplomowych z zakresu pedagogiki resocjalizacyjnej jest przygotowanie wysoko wykwalifikowanej kadry do pracy w placówkach resocjalizacyjnych np. młodzieżowych ośrodkach wychowawczych, placówkach wsparcia dziennego, interwencyjnych, ośrodkach pomocy społecznej, ośrodkach kuratorskich, instytucjach i organizacjach działających na rzecz przeciwdziałania przestępczości i patologii społecznej, a także w instytucjach resortów sprawiedliwości i spraw wewnętrznych. Studia na kierunku Pedagogika resocjalizacyjna pozwolą słuchaczom zdobyć wiedzę w zakresie diagnozy, metodyki i terapii resocjalizacyjnej. Pozwoli to na analizowanie uwarunkowań zjawisk związanych z różnymi formami niedostosowania społecznego, bądź zagrożeniami niedostosowaniem społecznym i wykorzystania odpowiednich form wsparcia społecznego oraz działań profilaktycznych i resocjalizacyjnych. Studia mają charakter kwalifikacyjny, program tego kierunku jest zgodny z przepisami prawa, w szczególności uwzględnia wymagania określone rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz.U. 2019 poz. 1450).
Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych jest uzyskanie zaliczeń, w tym zaliczenia praktyki zawodowej (I uprawnienia -180 godzin; II uprawnienia – 120 godzin) zakończone zdaniem egzaminu podyplomowego.
CZAS TRWANIA: 3 semestry
studia w trybie niestacjonarnym
Absolwenci w/w studiów trzysemestralnych/czterosemestralnych otrzymują świadectwa ukończenia studiów wydane przez Wyższą Szkołę Nauk Pedagogicznych w Warszawie. Więcej o studiach podyplomowych na www.podyplomowe.info
Masz pytania? Skontaktuj się z nami
Nie zwlekaj, o zapisach decyduje kolejność zgłoszeń